Рододендрон: загальна характеристика. Особливості вирощування
Цей надзвичайно красивий декоративний чагарник зацвітає в саду найпершим. У природі існує близько тисячі видів рододендронів. Більшість із них – теплолюбні, вічнозелені чагарники, які виростають у Північній Америці та у Південно-Східній Азії. Детально тут https://botanicmarket.com.ua/rododendron/.
На території нашої країни можуть рости лише морозостійкі види, здатні перенести наші суворі холодні зими. Один із них – рододендрон Даурський, який у народі ще називають багно.
Це листопадний чагарник, який можна зустріти у природних умовах у різних регіонах України. Він може витримати зимові морози до мінус 42 градусів. Однак цвітіння його досить скромне і продовжується не більше 10 днів.
Канадським та американським селекціонерам вдалося вивести кілька сортів приголомшливого за своєю красою вічнозеленого морозостійкого рододендрону. Його пишні великі суцвіття вражають багатством та яскравістю фарб.
Вони повністю відповідають назві чагарника, адже «рододендрон» у перекладі буквально означає «дерево, вкрите трояндами». Саме букет великих троянд нагадує кожне суцвіття цих сортів. До того ж вони випромінюють чудовий, тонкий аромат. Адже недарма «еталон» ніжного запаху – азалія – теж один із різновидів рододендрону.
Північноамериканські сорти рододендрону дуже швидко завоювали популярність на вітчизняному ринку, оскільки при незвичайній декоративності чудово переносять зимові морози до мінус 34 градусів.
У цій статті ми розповімо, як виростити вічнозелений морозостійкий рододендрон на своїй ділянці і як його доглядати.
СЕКРЕТИ ПОСАДКИ РОДОДЕНДРОНУ
Для посадки рододендрону вибирають місце у легкому затінку. Бажано, щоб сонце висвітлювало його з ранку і до настання полуденної спеки, а після 15 години поверталося знову. Рослина не переносить холодного вітру та протягів, тому необхідно передбачити від них якийсь захист. Дуже добре йому підійде ділянка біля південного муру будинку або гаража.
Ґрунти рододендрону потрібні дуже родючі, багаті на органіку, пухкі та кислі (рН 4 – 4,5)!
До речі, клематис може стати хорошим сусідом для рододендрону, тому що ґрунти їм потрібні однакові.
Садять рододендрони на початку травня, як тільки відтає і трохи прогріється земля. Посадочні ями копають діаметром 50 і глибиною 45 см. На дні роблять дренаж із гравію або битої цегли шаром 10 см. Посадковий грунт складають із родючої землі, торфу, перепрілого гною та хвойного опаду в рівних пропорціях з додаванням калійно-фосфорних добрив.
Після заповнення ґрунтом ями проливають розчином лимонної кислоти (2 столові ложки з верхом на відро води в кожну яму). Закисляти оцтом, соляною кислотою або якоюсь іншою хімією в жодному разі не можна! Лише лимонною кислотою!
Не забувайте, що рослини живі, і їх можна отруїти, а коріння – спалити! Садять кущі через два дні після закислення ґрунту, попередньо виливши в кожну яму по два відра чистої води. Дуже важливо простежити, щоб при посадці коренева шийка рослини була строго на рівні землі. Заглиблення може призвести до її загнивання. Після посадки рослини добре поливають, а потім мульчують приствольні круги тирсою або торф'яною крихтою. Цвітіння вічнозеленого рододендрону розпочнеться на третій рік і триватиме з кінця квітня до початку червня.
Рододендрон вважається одним з найкращих медоносів, тому комахи-запилювачі хмарами злітаються на запах його квіток.
Свежие комментарии